Constance Headley- Stratená Princezná

O čom je táto kniha?

Constance je sirota, ktorej sa rodičia vzdali ihneď po narodení a nechali ju pohodenú na prahu sirotinca ľudovo nazývanom Odkladište. Už odkedy si pamätala bola iná ako ostatné deti. Nikam nezapadala, s nikým si nerozumela a pre jej bujnú fantáziu si z nej často krát robili posmešky a odstrkovali ju od seba. A to nie len deti.

Jedného dňa sa však jej všedný život načisto zmení, keď v jeden večer zbadá z poza okna akúsi stvoru, ktorú jej, ako inak, nikto neverí. To sa však čo nevidieť zmení, pretože hneď na druhý deň sa tá stvora vrúti do sirotinca a zhodou náhody unesie práve Constance.
Alebo nešlo tak úplne o náhodu?

Každopádne Constance je následne zavlečená na akési podivné miesto, ktoré ako časom zistí, je mimo nášho známeho sveta. Tam je zachránená podivnou dievčinou, s ktorou sa neskôr stanú najlepšími kamarátkami na život a na smrť.

Spolu sa potom vydajú na cestu za poznaním, na ktorej ich čaká plno fantastických dobrodružstiev, nových priateľstiev, ale aj veľa nástrah, zla a nebezpečenstva, pri ktorom im neraz pôjde o holí život. Čím viac totižto tento pre ňu cudzí svet spoznáva, tým viac sa dozvedá o desivom tajomstve ktoré ukrýva…

Kniha sa odohráva sa v ríši zvanej Sankália, ktorá je domovom nielen ľudí, ale aj veľa iných magických bytostí. Avšak ako to už býva, nie všetky sú dobré a tak Constance nezostáva nič iné, ako im spolu so svojimi novonadobudnutými priateľmi čeliť…

Autor: Tomáš Knápek
Jazyk: Slovenský
Počet strán: 163 A4-formátu
Typ:E-Book: PDF
Žáner: Fantasy , dobrodružný
ISBN: 978-80-973042-5-6


Páčilo sa vám to?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Vote count: 0

Zatiaľ nikto nehlasoval! Buďte prvý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.