Constance Headley – Úkážka 1

   Annabeth zakrútila palicou vo vzduchu. Vyšľahla z nej Obrovská svetelná guľa letiaca priamo na Persesiana. Nečakal to a svetelná guľa ho zasiahla priamo do hrude. Odhodilo ho pár metrov dozadu. Zdalo sa, že ho to vyviedlo z miery. Dlho to však netrvalo. Kým Annabeth vypálila ďalšie kúzlo, z Persesianovho chrbta vystrelila priamo k nej  akási dymová ruka. Schmatla ju pod krkom a zdvihla ju nad zem. Dusila sa a nemohla proti tomu nič urobiť.
   Constance vedela, že ak okamžite niekto niečo nespraví, zahynie. No každý mal čo robiť, aby ubránil sám seba a nieto ešte niekoho druhého. Persesian neustále na všetkých útočil. Nehovoriac o goblinoch.
   Obzrela sa, či neuvidí Tomiho. Nikde ho však nevidela a tak musela konať. Uvedomila si, že je asi jej jediná nádej. Vypustila strach z hlavy a so zdvihnutým mečom sa predrala rovno k samotnému Persesianovi. Vtedy pocítila, že ju znova páli dlaň. Práve tá, v ktorej držala meč. Snažila sa tú bolesť ignorovať. Vtom si všimla, že čepeľ meča sa pomaly zahrievala až sa napokon rozpálila dobiela.
   Persesian stihol zaregistrovať, že Constance sa nachádza v jeho blízkosti a načiahol sa po nej. Ona sa mu však vyhla a zachytila mu pravé predlaktie. V momente pocítil akoby mu niekto zapálil ruku. Zvrešťal od bolesti, vytrhol ruku z Constanciiného zovretia a uskočil. Na predlaktí sa mu zjavila popálenina v tvare jej ruky.
   Po prvýkrát zbadala na jeho tvári strach. Constance využila jeho nepozornosť a ešte stále dobiela rozžeraveným mečom zaťala do dymovej ruky. Presne ako predpokladala, zafungovalo to. Presekla ju a tá na oboch koncoch začala tlieť. Nakoniec sa premenila na popol a zmizla. Annabeth padla na zem. Lapajúc po dychu sa odplazila kamsi dozadu.
   Constance vedela, že aj napriek tomu ako ho zranila, nemala najmenšiu šancu ho poraziť. Tak sa radšej stiahla a bežala za Annabeth.
   „To bolo zasa čo?“ pozerala na Constance z vypleštenými očami. Ešte stále sa drhla a kašlala.
   „Netuším, ale podľa mojej teórie sa tie schopnosti zjavia vždy, keď som v núdzi,“ Constance sa podlomili kolená.
   „Čo je?“ zľakla sa.
   „Pohoda, len ma to akosi vyčerpalo,“ zastonala. „Budem v poriadku,“ Znova sa postavila na nohy. „A teraz ho poďme doraziť!“
   

   Keď sa opäť vrátili do boja, už nič nebolo tak ako predtým. Persesian vzal na seba podobu obrovského čierneho prízraku. Už sa z neho nedymilo, teraz bol on ten dym. Jeho telo bolo takmer nehmotné.
   Vrhli sa naňho. Vedľa nich stál kráľ Archanón. Práve viedol menšiu skupinku vojakov na odvetný útok proti Persesianovi. Ten však bez námahy vytvoril tlakovú vlnu a tá ich všetkých vrátane Constance s Annabeth zmietla. Stal sa o poznanie silnejším. Predtým sa k nemu mohli aspoň  priblížiť. Teraz im nedovolil ani to.
   Persesian sa hrôzostrašne zasmial. „No tak poznáte zopár chabých trikov. To ale stále nestačí k tomu, aby ste ma porazili.“ Smiech ustal. Teraz hovoril rozzúreným agresívnym hlasom. „Nastal čas, aby ste pocítili môj hnev! Predvediem vám moju skutočnú moc!“

Páčilo sa vám to?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Vote count: 0

Zatiaľ nikto nehlasoval! Buďte prvý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.