Pokojná myseľ

Pokojná myseľ

Dneska by som sa s vami rád podelil o pár slov na tému: hnev, stres, nervy.
Dúfam, že sa vám aj tento článok bude páčiť takisto ako ostatné, aj keď tento je trocha odlišný 🙃

My ľudia, sme veľakrát konfrontovaný, alebo vystavený zlým emóciam, ako hnev, krik a tak ďalej. Väčšinou za to môže vonkajší vplyv: stres z práce, okolia a podobne.

Tieto negatívne emócie sme však naučený držať v sebe, zahryznúť si do jazyka a tie potom vďaka tomu zvyknú vyplávať von v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Doma, medzi svojimi. Deti, žena, rodičia, priatelia. Títo všetci sú v nesprávny čas na nesprávnom mieste práve vtedy, keď to z vás začne chrliť. Akonáhle sa to vo vás začne kopiť, je to ako tlakový hrniec, alebo časovaná bomba, ktorá čaká na „rozbušku“.

Tou sa môže a aj stane hocičo, od hlasitého zvuku, po nevhodnú pripomienku, alebo zle položenú otázku. A po priložení tejto „rozbušky“, sa to udeje. Vypustíte zo seba paru, všetko to, čo vo vás bolo doteraz nahromadené odrazu vyletí naraz von, na nič netušiacu a nevinnú obeť vo vašej blízkosti, ktorá si to zlízne.

Lenže čo sa stane? Teda okrem duševnej ujmi ma zdraví nevinnej osoby. Vám sa síce uľaví, obrovsky sa vám uľaví, ale ten hnev sa prenesie na váš „hromozvod“ a proces sa začne od znova, začne v nej „tikať časovaná bomba“. Preto by sme sa mali dvakrát zamyslieť nad sebou a nad naším konaním.

Radšej nechať všetko na „prahu, a vstúpiť do domu s čistým štítom“. Mali by sme sa naučiť rozlišovať, medzi prácou (pod pojmom práca rozumej, akýkoľvek vonkajší vnem, ktorý vplýva na vaše emócie) a súkromím. Neubližujeme tím len sebe, ale najmä svojmu okoliu a svojim milovaným.

Treba sa naučiť zachovať si chladnú hlavu stoj čo stoj a z každej situácie vyťažiť to najlepšie aj keď viem, že nie vždy to je možné, ale nezabudnite: Všetko v živote záleží len od toho, ako sa k tomu postavíte. Len si spomeňte si na pol plný a poloprázdny pohár vody 😉👍

Páčilo sa vám to?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Vote count: 0

Zatiaľ nikto nehlasoval! Buďte prvý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *